Tepelné čerpadlo Brilon Loria 4 kW DUO vzduch/voda
 • -5%
Tepelné čerpadlo Brilon Loria 4 kW DUO vzduch/voda
search
 • Tepelné čerpadlo Brilon Loria 4 kW DUO vzduch/voda
 • Tepelné čerpadlo Brilon Loria 4 kW DUO vzduch/voda
 • Tepelné čerpadlo Brilon Loria 4 kW DUO vzduch/voda

Tepelné čerpadlo Brilon Loria 4 kW DUO vzduch/voda

5 360,00 €
5 092,00 €   s DPH Zľava 5%

4 243,33 €   bez DPH

Brilon Tepelné čerpadlo Loria 4 kW DUO vzduch/voda 5

Vysoko účinné tepelné čerpadlá VZDUCH/VODA

Loria DUO – vnútorný modul s integrovaným nepriamo vykurovacím zásobníkom s objemom 190 litrov.

Tepelné čerpadlá Loria sú vďaka svojim kompaktným rozmerom a elegantnému dizajnu vhodné na umiestnenie v interiéri.

Kompaktný typový rad Loria DUO v prevedení „split“ je ponúkaný vo výkonových variantoch 4, 6, 8 a 10 kW.

Dotácia na tepelné čerpadlá ATLANTIC LORIA!

Množstvo
Na objednávku

Dotácia na tepelné čerpadlá ATLANTIC LORIA

Všetky tepelné čerpadlá Mitsubishi vzduch-voda sú registrované v programe na poskytovanie dotácií Zelená domácnostiam. Môžete tak získať štátnu dotáciu až do výšky 4370 Eur v závislosti od výkonu vonkajšej jednotky.

Predstavujeme Vám Loria 4 kW DUO vzduch/voda, špičkové tepelné čerpadlo, ktoré je ideálnym riešením pre komfortné a efektívne vykurovanie Vašej domácnosti. Tento produkt sa vyznačuje svojim tichým chodom, ktorý zaručuje maximálny komfort pri jeho používaní. Neobťažuje ani Vás, ani Vašich susedov hlučným fungovaním.

Naviac, Loria 4 kW DUO je vybavená integrovaným zásobníkom teplej vody s objemom 190 litrov. Tento štedrý zásobník Vám poskytne dostatok teplej vody pre celú rodinu, a to kedykoľvek počas dňa.

Invertorová vonkajšia jednotka tohto tepelného čerpadla prispieva k jeho vynikajúcej energetickej účinnosti. Je schopná automaticky upravovať svoj výkon podľa aktuálnych potrieb, čo znamená, že spotrebuje len tak veľa energie, koľko je skutočne potrebné. Vďaka tomu sú jeho prevádzkové náklady mimoriadne nízke.

Loria 4 kW DUO vzduch/voda je teda spoľahlivým, efektívnym a tichým riešením pre vykurovanie Vašej domácnosti. Jeho prevádzka Vás nebude stáť majland, a pritom Vám poskytne všetko, čo od kvalitného tepelného čerpadla očakávate. Kúpte si ho ešte dnes a užite si komfort, ktorý Vám prinesie.

Tepelná čerpadlá Loria sú spoločným projektom firiem Atlantic a Fujitsu, v ktorých sa zúročili skúsenosti firmy Atlantic s tepelnou technikou a spoločnosť Fujitsu s chladiacou a klimatizačnou technikou. Výsledkom sú tepelné čerpadlá VZDUCH-VODA s kontinuálnym riadením výkonu a vysokou účinnosťou zisku tepelnej energie predurčenej pre nízkoteplotné systémy moderných novostavieb s nízkou tepelnou stratou.

Tepelné čerpadlá využívajú obnoviteľné energie z okolitého prostredia. Slnečná energia akumulovaná vo vzduchu je premieňaná pomocou elektrickej energie na teplo pre vykurovanie. Tepelné čerpadlá Loria sú natoľko efektívne, že je možné ich celoročné využitie ako jediného zdroja tepla pre takmer všetky moderné objekty s nízkou tepelnou stratou. Vonkajší vzduch ako zdroj tepelnej energie možno využívať až do teploty -20 °C. Teplota vykurovacej vody je 55°C bez použitia bivalentného zdroja, čo je ideálna teplota pre ohrev TV.

S ohľadom na vzrastajúci objem spotrebovanej teplej vody v novostavbách a s ohľadom na obmedzené priestory inštalácie pripravila firma Atlantic excelentné riešenie. Tepelné čerpadlá Loria DUO sú vďaka svojim kompaktným rozmerom a elegantnému designu vhodné pre umiestnenie v interiéri.

Komfortná príprava teplej vody je zaistená integrovaným nepriamo ohrevným zásobníkom o objemu 190 litrov. Tento oceľový zásobník je chránený silnou vrstvou smaltu a naviac aktívnou protikoróznou ochranou - patentovaný ACI systém (Anti - Corrosion Integrale) vybavený horčíkovou anódou. Pre dosiahnutie maximálneho komfortu prípravy teplej vody je zásobník vybavený elektrickým vykurovacím telesom s výkonom 1,6 kW. Kompaktná typová rada Loria DUO v prevedení „split“ je v ponuke vo výkonových variantách 4, 6, 8 a 10 kW.

Loria DUO je určená pre pasívne alebo nízkoenergetické stavby s nízkoteplotným systémom vykurovania. Pre bivalentnú prevádzku je vnútorná jednotka doplnená integrovaným elektrokotlom 3 kW. Výraznou výhodou je možná inštalácia voliteľného príslušenstva priamo do kompaktného bloku tepelného čerpadla. Najčastejšou variantou integrovanej sady je rozšírenie o druhý zmiešavaný vykurovací okruh. Ďalšou možnosťou je vybaviť tepelné čerpadlo sadou pre chladenie.

V dnešnej dobe je kladený dôraz na maximálnu úsporu elektrickej energie, preto sú tepelné čerpadlá Loria vybavené úsporným obehovým čerpadlom s premennými otáčkami typu Wilo YONOS PARA RS15/7.0 triedy A. Úsporným prvkom je nie len vlastná konštrukcia čerpadla, ale tiež modulácia otáčok pri rozdielných hydraulických podmienkách vo vykurovacej sústave.

Vnútorny hydraulický modul

 • nepriamovýhrevný zásobník 190 l s antikoróznou ochranou ACI
 • elektrický doohrev patrónou 1,6 kW
 • výkonové varianty 4 – 10 kW
 • obehové čerpadlo s premennými otáčkami energetickej triedy A

Splitové prevedenie výhody 

 •  tichý chod (vonkajšia jednotka mimo objekt) a úspora obytného priestoru – nie je nutná inštalácia vzduchových kanálov vo vnútri domu,
 • vonku je umiestnená iba„studená“ časť technológie s chladivom (výparník),
 • vonkajšiu jednotku možno umiestniť bez problémov ďalej od domu, vďaka umiestneniu vnútornej jednotky s vykurovacou vodou v objekte môže byť TČ v zime kompletne odstavené (nemôže zamrznúť),

Výhody invertorovej technológie

 • vyššia energetická účinnosť
 • väčší rozsah prevádzkových vonkajších teplôt
 • nižšia prevádzková hlučnosť
 • výrazne nižšia tvorba námrazy na vonkajšom výmenníku
 • široká modulácia výkonu, ktorá zamedzuje vysokému počtu štartov a tým vyššej spotrebe aj opotrebovaniu materiálu

Invertorové jednotky využívajú frekvenčné riadenie výkonu kompresora na základe aktuálnych požiadaviek tepla pre vykurovanie domu. Nízky počet štartov a plynulá regulácia výkonu výrazne predlžuje životnosť zariadenia.

Ročné náklady na prevádzku vykurovacieho systému Tepelného čerpadla Brilon Loria duo 

Parametre

·     COP až 4,96

·     Až do A +++ (nariadenie o ERP)

·     Integrovaná akumulačná nádrž na teplú vodu (190 l) s cievkou a elektrickým zálohovaním

·     Plná regulácia invertora

·     Obehové čerpadlo s nízkou spotrebou energie

·     Rozhranie Navistem 100H

·     Zabudovaná pomocná elektrická záloha ako štandard

·     Možnosť 2 vykurovacích zón

·     Magnetický bahenný filter

526122

Tabuľka vlastností

Vykurovací výkon (kW)
4,0 kW
Komentáre (0)