Intergas 24KW kompakt set HRE24/GTS150
Intergas 24KW kompakt set HRE24/GTS150
search
  • Intergas 24KW kompakt set HRE24/GTS150
  • Intergas 24KW kompakt set HRE24/GTS150

Intergas 24KW kompakt set HRE24/GTS150

2 585,48 €   s DPH

2 154,57 €   bez DPH

Môžete mať už do 8 dní

Kotol plyn kondenzačný so zásobníkom 145l externý, 24KW Intergas kompakt set HRE24/GTS150

Množstvo
Dostupné do 8 dní

Plynový kondenzačný kotol INTERGAS HRE 24 výkon 6,9 – 22,8 kW s externým zásobníkom TÚV o objeme 150 litrov

 

Múdra voľba pre vykurovanie

 

Intergas je vedúcim výrobcom plynových nástenných kondenzačných kotlov v Holandsku, prvej európskej krajine, kde kondenzačné kotly kompletne nahradili svojich atmosférických predchodcov už pred rokom 2000. Tradícia výroby plynových nástenných kotlov INTERGAS siaha až do roku 1961 a svoj prvý plynový kondenzačný kotol predstavil INTERGAS už v roku 1989.

 

Kotly INTERGAS boli už od začiatku koncipované ako priama náhrada kombinovaných nástenných kotlov s medenými výmenníkmi a atmosférickými horákmi a tejto požiadavke bola podriadená celá ich konštrukcia.

 

V roku 1996 bolo prvýkrát predstavené originálne riešenie dvojokruhového výmenníka KOMPAKT, ktoré sa úplne osvedčilo v praxi, a preto je táto koncepcia stále využívaná aj v súčasných modeloch kotlov INTERGAS KOMPAKT.

 

Viac ako dve desiatky rokov praktických skúseností výrobcu na najstaršom trhu plynových kondenzačných kotlov sú zúročené v aktuálnej typovej rade KOMPAKT HRE, ktorá nielen že s veľkou rezervou splňuje všetky požiadavky Komisie (EU) č. 813/2013 a 814/2013 – Ekodesign na sprísnené limity sezónnej účinnosti, ale stala sa už pred účinnosťou tejto normy najobľúbenejším výrobkom na najnáročnejšom európskom trhu.

 

Masová produkcia 4000 ks nástenných kotlov týždenne umožňuje využitie špičkových technológií pri zachovaní veľmi priaznivej ceny, čo robí kotly INTERGAS KOMPAKT viac ako atraktívne aj pre českých a slovenských zákazníkov.

 

Prednosti kotlov Intergas

 

Odolný dvojokruhový výmenník s vysokou účinnosťou vykurovania a prípravy teplej vody

 

Užívateľsky orientovaná inteligentná riadiaca jednotka s možnosťou ovládania cez mobilnúaplikáciu

 

Široká ponuka typov a prevedenia so zameraním na vykurovanie bytov a rodinných domov

 

Kompaktné rozmery, premyslené konštrukcia, jednoduchá montáž aj údržba, tichá a úsporná prevádzka

 

Originálny dvojokruhový výmenník

 

Unikátna koncepcia výmenníkov kotlov INTERGAS KOMPAKTumožňuje nezávislú prevádzku vykurovania a prietokovej prípravy teplej vody,kedy je dosiahnutá kondenzácia a veľmi vysoká učinnosťnielen pri vykurovaní ale najmä pri príprave teplej vody  

 

Konštrukcia výmenníka

 

Základom kotlov Intergas kompakt HRE je teplovýmennej výmenník, ktorý na strane so spalinami tvoria pozdĺžne rebrovaný hliníkový odliatok a na strane s vykurovacou vodou, alebo ohrievanou pitnou vodou, medená rúrka, ktorá je v odliatku zaliata.

 

Kondenzácia je skupenská premena, pri ktorej sa plyn mení na kvapalinu a súčasne sa uvoľňuje skupenské  kondenzačné teplo. Vnútri kotla dochádza ku kondenzácii vlhkosti z vodnej pary obsiahnutej v spalinách. Tá sa pri klasických plynových kotloch bez využitia odvádza do ovzdušia a odnáša so sebouaž 11% nevyužitej energie. Kondenzačný kotol odoberá túto energiu ochladením vodnej pary zo spalín v špeciálnom výmenníku a takto získané teplo používa na ohrev vykurovacej vody a prípravu teplej vody. Najviac energie sa získa pri teplotách vykurovacej vody nižších než rosný bod spalín, ktorý sa pohybuje pri zemnom plyne okolo 57 °C. Pri súčte takto získanej energie a výhrevnosti zemného plynuje za optimálnych podmienok dosiahnutá prevádzková účinnosť nad 100 %.

 

Kondenzačný výmenník je vyrobený z masívneho hliníkového bloku, do ktorého sú zaliate dva nezávislé medené okruhy ÚK a prietokovej prípravy TV. Hliník na stane spalín zaisťuje špičkový prenos a akumuláciu vyrobeného tepla, medené potrubie na strane vody je imúnne voči jej agresívnemu pôsobeniu a jednoducho sa čistí od usadenín a vodného kameňa. Tlakové odlievanie polotovarov výmenníka prebieha v Štuttgartskej zlievarni, ktorej hlavnou produkciou sú bloky motorov pre jednu miestnu automobilku.Výmenníky sú potom dokončované v rámci výroby kotlov v hypermodernom výrobnom závode INTERGAS, ktorý leží ako na holandskom, tak i nemeckom území.  

 

Parametre kotlov typ  

 

HRE 24 varianta   solo   parametre ErP (Ekodesign) trieda sezónnej energ. účinnosti vykurovania  

 

A menovitý tepelný výkon (Prated) kW 24 sezónna energetická účinnosť vykurovania % 93 hladina akustického výkonu dB 45 deklarovaný záťažový profil   - trieda energetickej účinnosti ohrevu vody   - energetická účinnosť ohrevu vody % -   parametre vykurovania tepelný výkon pre vykurovanie pri 80/60 °C kW 6,9 – 22,8 tepelný výkon pre vykurovanie pri 50/30 °C kW 7,6 – 23,4 maximálna teplota vykurovania °C 90 maximálny prevádzkový tlak vykurovania bar 3 minimálny prevádzkový tlak vykurovania bar 1   parametre prípravy teplej vody tepelný výkon pre ohrev teplej vody kW - prietok teplej vody s výstupnou teplotou 40 °C l/min - prietok teplej vody pri ΔT 25 °C l/min - prietok teplej vody pri ΔT 35°C l/min - minimálny prietok teplej vody l/min - maximálna výstupná teplota vody °C - maximálny prevádzkový tlak vody bar - minimálny prevádzkový tlak vody bar -   rozmery a váhy výška mm 650 šírka mm 450 hĺbka mm 240 váha kg 33

INTERGAS
446078
Komentáre (0)